Opakowanie
120 ml płyn / Suplement diety
Dawkowanie
Dzieci powyżej 4 r.ż do 12 r.ż. - 5 ml, 1-2 razy na dobę
Dzieci powyżej 12 r.ż i dorośli - 5 ml, 2-3 razy na dobę
Składniki
5 ml preparatu zawiera:
100 mg wyciągu z lipy
17.15 mg wyciągu z dzikiej róży
Działanie
Składniki preparatu wpływają korzystnie na:
jamę ustną i gardło dzięki właściwościom kojącym (lipa)
układ oddechowy (dzika róża)
prawidłową pracę układu odpornościowego (lipa, witamina C, dzika róża)
utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego (witamina C)
ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym (witamina C)
zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia (witamina C)
Dobry wybór
Zawiera wyciąg z lipy o działaniu kojącym oraz witaminę C z dzikiej róży
Naturalny aromat malinowy
Dla dzieci od 4. roku życia
Lipa drobnolistna (Tilia cordata) to silnie rozgałęzione drzewo osiągające 30 m wysokości, o sercowatych liściach, sinawych pod spodem (w odróżnieniu od lipy szerokolistnej). Kwitnie w czerwcu, kwiaty mają przyjemny, aromatyczny zapach. Od wieków lipę uważano za drzewo o magicznej mocy.
W tradycji ludowej wierzono, że gałązki lipy chronią przed złem, dlatego w Zielone Świątki przystrajano nimi kościoły, domy i płoty. Oprócz tradycyjnego zastosowania kwiaty lipy wykorzystuje się do produkcji kosmetyków, a w przemyśle spożywczym np. do aromatyzowania likierów.
Krzewy dzikiej róży (Rosa canina) rosły prawdopodobnie w wiszących ogrodach Babilonu. Rzymianie podczas uroczystości ozdabiali swoje domy wieńcami z kwiatów tej rośliny, natomiast poduszki wypełnione ich płatkami miały zapewnić im spokojny sen. Róża została doceniona również przez króla Ludwika Pobożnego, który w kapitulariuszu z 795 r. pisał, że powinna znaleźć się wśród 76 innych roślin w jego ogrodzie.
Do zbioru twardych owoców dzikiej róży przystępuje się w sierpniu lub we wrześniu w czasie suchej, słonecznej pogody. Następnie należy je szybko wysuszyć – rozłożone cienką warstwą w temperaturze 35°C. Owoce można wykorzystywać do produkcji konfitur, win i nalewek (przypalone owoce są bezwartościowe).