Dla dzieci i niemowląt powyżej 5. miesiąca życia w celu uzupełnienia mikroflory jelitowej.
Opakowanie
6 ml krople / Suplement diety
Dawkowanie
5 kropli / doba
Składniki
Liofilizowany szczep bakterii:
5 x109 CFU* Lactobacillus rhamsunos
15 mg Fruktooligosacharydy
Działanie
Preparat zalecany dla dzieci i niemowląt powyżej 5. miesiąca życia w celu uzupełnienia mikroflory jelitowej.
Synbiotyk baby zawiera liofilizowany szczep żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103, zawieszony w oleju słonecznikowym i uzupełniony o fruktooligosacharydy.
Fruktooligosacharydy to węglowodany, które są zapasowymi cukrami roślinnymi, stanowiącymi pożywkę dla żywych kultur bakterii w jelitach.
Dobry wybór
Duże opakowanie (6 ml)
Wygodny dozownik
Najlepiej opisany w piśmiennictwie naukowym szczep żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus
Preparat zawiera naturalne fruktooligosacharydy
Bakterie zawieszone w naturalnym oleju słonecznikowym
Szczep Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103, zwany również LGG, to bakterie z grupy bakterii kwasu mlekowego, które wyizolowane zostały po raz pierwszy z organizmu ludzkiego już w 1983 roku. Jest to szczep o bardzo bogatej dokumentacji medycznej – uważa się go za najlepiej przebadany. Miejscem przechowywania kultur bakterii są banki szczepów. Szczep Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 jest przechowywany w banku szczepów ATCC (American Type Culture Collection), a numer 53103 wskazuje na jego identyfikację w tym banku. Naturalnie występuje w fermentowanych produktach spożywczych.
Mikrobiota (nazywana też mikrofl orą, florą) oznacza wszystkie drobnoustroje, czyli bakterie, grzyby i wirusy, zasiedlające organizm człowieka. W zależności od części ciała (skóra, drogi moczowe, pochwa, układ oddechowy, jelita), którą kolonizuje mikrobiota, jej skład jest inny. Mikrobiota jelitowa jest najliczniejsza i składa się ze 100 bilionów mikroorganizmów.
Odpowiedni skład mikrobioty jelitowej odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Dla utrzymania właściwej mikrobioty dietetycy zalecają dietę bogatą w warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, owoce oraz kwasy omega-3. Zalecają również, aby dieta była uboga w tłuszcze zwierzęce, czerwone mięso i cukier.
Fruktooligosacharydy to węglowodany, które występują w przyrodzie i są zapasowymi cukrami roślinnymi. Związki te znaleźć można w warzywach, owocach i zbożach takich jak: czosnek, cebula, por, cykoria, pszenica, żyto, jęczmień, banany, karczochy, liście buraka, pomidory. Fruktooligosacharydy stanowią pożywkę dla żywych kultur bakterii.