• Regulamin
  • Kontakt
Zaloguj się Zarejestruj się
Apteka Dyżurna
0
0,00 PLN
koszty dostawy
Obsługa klienta:
+48 508903299
  • Strona główna
  • Kategorie
    Promocje:
    Promocja Zdrowe Oczy Bestseller BÓL
    • Alergia
      • Produkty hipoalergiczne AZS
    • Artykuły higieniczne/majtki chłonne/pampersy
    • Ból
      • Maści/żele/kremy
    • Cholesterol
    • Cukrzyca
      • kremy
    • Dziecko
      • Gardło
      • Gorączka Ból Przeziębienie Ospa
      • Kolki
    • Gardło
      • Tabletki do ssania
    • Grzybica
      • Grzybica
    • Higiena jamy ustnej
      • Kleje do protez
      • Pasty do żebów
    • Inne
      • Higiena uszu
      • Potliwość
      • Świeży oddech
    • Kaszel
    • Kobieta
      • Menopauza
    • Kosmetyki
      • AZS/uczulenie/hipoalergiczne
      • Leki bez recepty
      • Odżywki do włosów
      • pielęgnacja stopy cukrzycowej
      • Rzęsy
      • Szampony do włosów
    • Krążenie
      • Hemoroidy
      • Żylaki uszczelnienie naczyń
    • Magnezy
    • Mężczyzna
      • Prostata
      • wzmocnienie/witaminy/libido
    • Oczy
      • Witaminy z luteiną
    • Odchudzanie
      • Cukier
      • Woda
    • Odkażanie
    • Opryszczka
    • Pamięć
    • Papierosy
    • Pielęgnacja
      • Nawilżenie
      • Odkażanie
      • Stopa cukrzycowa
    • Potencja
      • Leki bez recepty
      • Suplementy diety
    • Przeziębienie i grypa
      • Saszetki do rozpuszczania
      • Spray do nosa
      • tabletki do połykania
    • Skóra
    • Sprzęt medyczny/akcesoria
    • Stawy i kości
      • Na stawy
      • Osteoporoza
      • Rekreacja
    • Trawienie
      • jelito drażliwe
    • Układ moczowy
    • Układ pokarmowy
      • Zgaga
    • Uspokajające
    • Wakacje
    • Wątroba
      • Ochrona
    • Wirusy/Zatrucia/Biegunka
      • Elektrolity
      • Probiotyki
    • Witaminy
      • Elektrolity
      • Minerały
      • Oczy
      • Odporność
      • Układ nerwowy
      • Włosy
    • Zatoki
    • Zioła
  • Przeziębienie i grypa
  • Witaminy i minerały
    • Higiena uszu
    • Potliwość
    • Świeży oddech
  • Sprzęt medyczny
  • Promocja
  • Strona główna
  • Ból
  • Apap Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletek powlekanych

Apap Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletek powlekanych

cena: 16,99 PLN

Kup
Sprawdź koszty przesyłki
Apteka Dyżurna poleca:

Apap Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletek powlekanych

Wskazania

Bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Substancja czynna: paracetamolum , coffeinum
Czas dostawy 2-5 dni
Opakowanie 24 tabletki
Dawka 500 mg + 65 mg
Zastosowanie Ból
Rejestracja lek
Substancja czynna paracetamolum + coffeinum
Postać Tabletki
Producent USP
Apap Extra 500 mg + 65 mg, 24 tabletek powlekanych
Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 500,0 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 65,0 mg kofeiny (Coffeinum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

Zawartość Podłużne tabletki powlekane barwy białej. Pakowane w blistry lub butelkę i w pudełko tekturowe z ulotką.

Dawkowanie

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godz. (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby).

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Sposób podawania Doustnie.

Przeciwwskazania
  • Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.
  • Choroba alkoholowa. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
  • Zaburzenia rytmu serca.
  • Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.
  • Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. - Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ostrzeżenia

Stosowanie produktu leczniczego przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności. W czasie przyjmowania produktu nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.

Przedawkowanie

Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie produktu może spowodować w ciągu kilku – kilkunastu godzin objawy takie jak: nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo, że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.

W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub więcej trzeba sprowokować wymioty, jeśli od zażycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina i skontaktować się natychmiast z lekarzem. Warto podać 60-100 g węgla aktywnego doustnie, najlepiej rozmieszanego z wodą.

Wiarygodnej oceny ciężkości zatrucia dostarcza oznaczenie stężenia paracetamolu we krwi. Wysokość tego stężenia w stosunku do czasu, jaki upłynął od spożycia paracetamolu jest wartościową wskazówką, czy i jak intensywne leczenie odtrutkami trzeba prowadzić. Jeśli takie badanie jest niewykonalne, a prawdopodobna dawka paracetamolu była duża, to trzeba wdrożyć bardzo intensywne leczenie odtrutkami: co najmniej należy podać 2,5 g metioniny i kontynuować (już w szpitalu) leczenie acetylocysteiną lub (i) metioniną, które są bardzo skuteczne w pierwszych 10-12 godzinach od zatrucia, ale prawdopodobnie są także pożyteczne i po 24 godzinach. Leczenie zatrucia paracetamolem musi odbywać się w szpitalu, w warunkach intensywnej terapii.

Ostre zatrucie kofeiną występuje bardzo rzadko. Objawia się ono bólami brzucha, bezsennością, zwiększoną diurezą, odwodnieniem i gorączką. Poważniejsze zatrucie objawia się arytmią serca i drgawkami toniczno-klonicznymi. Po doustnym przedawkowaniu kofeiny należy opróżnić żołądek poprzez wywołanie wymiotów lub płukanie żołądka, można też podać węgiel aktywny. Podawanie tlenku glinu może zmniejszyć podrażnienie błony śluzowej przewodu pokarmowego. Jeśli występują drgawki należy dożylnie podać diazepam lub barbituran.

Działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych określono następująco:

Bardzo często (1/10)

Często (1/100 do < 1/10)

Niezbyt często (1/1000 do < 1/100)

Rzadko (1/10 000 do < 1/1000)

Bardzo rzadko (< 1/10 000)

Częstość nieznana (brak możliwości oceny na podstawie dostępnych danych)

Paracetamol:

zaburzenia krwi i układu chłonnego:

bardzo rzadko: małopłytkowość, agranulocytoza;

zaburzenia układu immunologicznego:

rzadko: skórne reakcje alergiczne, tj. pokrzywka, wysypka;

zaburzenia układu nerwowego: bardzo rzadko: zawroty głowy;

zaburzenia żołądka i jelit:

rzadko: nudności, wymioty, bóle brzucha;

zaburzenia nerek i dróg moczowych:

bardzo rzadko: martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; kolka nerkowa.

Kofeina:

w przypadku podawania produktu zawierającego kofeinę w zalecanych dawkach w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu, możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze zwiększeniem całkowitej dawki kofeiny, takich jak: zaburzenia serca:

częstość nieznana: niemiarowość rytmu serca;

zaburzenia układu nerwowego:

częstość nieznana: bezsenność, zaburzenia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość, zawroty głowy.

Interakcje z innymi lekami

Produktu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. Paracetamol może nasilać działanie doustnych leków przeciwcukrzycowych i leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny). Podawanie razem z ryfampicyną, lekami przeciwpadaczkowymi, barbituranami lub innymi lekami indukującymi enzymy mikrosomowe wątroby powoduje zwiększenie ryzyka uszkodzenia wątroby. Paracetamol podawany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę. Stosowanie paracetomolu łącznie z zydowudyną może powodować neutropenię oraz zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Podawanie produktu łącznie z sympatykomimetykami i hormonami tarczycy może nasilać częstoskurcz. Doustne środki antykoncepcyjne, cymetydyna, chinolony i werapamil zwalniają metabolizm kofeiny.

Prowadzenie pojazdów

Apap Extra nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ciąża i laktacja

Ciąża

Nie należy stosować leku w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze lek może być stosowany jedynie wtedy, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. W czasie ciąży obserwuje się zwolnienie metabolizmu kofeiny i wyższe stężenia w surowicy przy nie zwiększonej dawce leku.

Karmienie piersią

Kofeina przenika do mleka matki.

Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Sposób przechowywania 15°C - 25°C

Producent / Podmiot odpowiedzialny: US PHARMACIA

Pozwolenie: MZ 11071
Nie dodano jeszcze żadnej opini.
Dodaj swoją opinię

Czas dostawy

2-5 dni

Opakowanie

24 tabletki

Dawka

500 mg + 65 mg

Zastosowanie

Ból

Rejestracja

lek

Substancja czynna

paracetamolum + coffeinum

Postać

Tabletki

Producent

USP
Apap Extra 500 mg + 65 mg, 10 tabletek powlekanych

Apap Extra 500 mg + 65 mg, 10 tabletek powlekanych

Apteka Dyżurna poleca:

Apap Extra 500 mg + 65 mg, 10 tabletek powlekanych

Wskazania

Bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Substancja czynna: paracetamolum , coffeinum
8,99 PLN
Wybierz
Apap 500 mg ból gorączka 24 tabl powl

Apap 500 mg ból gorączka 24 tabl powl

Apteka Dyżurna poleca:

Apap 500 mg ból gorączka 24 tabl powl

Wskazania

Bóle o różnej etiologii: głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne.

Gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Substancja czynna: paracetamolum
10,99 PLN
Wybierz
Apap NOC ból gorączka 24 tabl powl

Apap NOC ból gorączka 24 tabl powl

Apteka Dyżurna poleca:

APAP NOC 24 tabletek powlekanych

Opis

Lek Apap Noc w tabletkach to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy. Łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie bólu w tym: bólu głowy, bóle kostno-stawowe, bóle mięśni, bóle zębów, bóle menstruacyjne, nerwobóle, bóle związane z przeziębieniem i grypą, powodującego trudności w zasypianiu.

Substancja czynna: paracetamolum , diphenhydraminum
17,99 PLN
Wybierz
Ibuprom Max ból gorączka 24 tabletek drażowanych

Ibuprom Max ból gorączka 24 tabletek drażowanych

Apteka Dyżurna poleca:

Ibuprom Max, 24 tabletek drażowanych

Są dwa uczucia, których nikt nie zrozumie.

Czyjś strach oraz ból.

Są preparaty, którymi ten drugi każdy z nas zwalczyć umie,

A wśród nich ibuprofen to niekoronowany król.
14,99 PLN
Wybierz
Ibuprom Max ból gorączka 48 tabletek drażowanych

Ibuprom Max ból gorączka 48 tabletek drażowanych

Apteka Dyżurna poleca:

Ibuprom Max, 48 tabletek drażowanych

Wskazania do stosowania:

Bóle o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, migrena, bóle
zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe, nerwobóle.Bolesne miesiączkowanie.

Gorączka (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Substancja czynna: ibuprofenum
25,99 PLN
Wybierz
zobacz więcej »
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach wpisz swój adres e-mail i kliknij "Zapisz". Jeżeli chcesz się wypisać z newslettera lub zarządzać swoją subskrypcją kliknij tutaj.
Jeżeli chcesz się wypisać z newslettera wpisz swój adres e-mail i kliknij "Wypisz". Jeżeli chcesz się zapisać kliknij tutaj.
Przyjazna apteka Bezpieczne zakupy Szybka wysyłka

Informacje

  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności

Zakupy

  • Bestseller
  • Promocja
  • Dostawa i płatności

Pomoc

  • Czytelnia
  • Jak zamawiać?

Szybki kontakt

OBSŁUGA KLIENTA:
tel. +48 508903299
e-mail: apteka_dyzurna@o2.pl
legalna apteka

Znajdziesz nas na:

Copyright © 2023
Oprogramowanie sklepu: APTUSSHOP Projekt i strony: APTUS.PL
Brak ulubionych
Apteka Dyżurna
0
0,00 PLN
koszty dostawy